WorldSBK: Разгатлиоглу с втора поредна победа на Маникур

Вчера Торпак Разгатлиоглу (Turkish Puccetti Racing) спечели първата си победа в WorldSBK на пистата Маникур. Днес я повтори в състезанието Суперпол. Това бе след поредната битка между него и лидера в класирането Джонатан Риа (Kawasaki Racing). Риа математически може да спечели петата си поредна титла във второто състезание днес.
От старта поведе Михаел ван дер Марк (Pata Yamaha), но Риа го изпревари от вътрешната страна на първия завой. Леон Хаслам (Kawasaki Racing) бе трети, следван от Том Сайкс (BMW Motorrad). Чаз Дейвис (ARUBA.IT Racing – Ducati) и Разгатлиоглу направиха големия скок, съответно до 8-и и 10-и.
Разгатлиоглу продължи атаката си и изпревари Дейвис на фибата Аделаида. На 3-ата обиколка той изпревари и Сайкс на същото място. Три завой след това и Хаслам да отстъпи 3-ото място трети три ъгъла по-късно. Ван дер Марк бе изпреварен в Аделаида малко преди половината дистанция. Така Разгатлиоглу повтори сценария от вчера.
На обиколка 7 турският пилот щурмува от вътрешната страна Реа на любимото му място за изпреварване – Аделаида. Световният шампион започна преследване на Разгатлиоглу,  пробва атака, но турчинът не се предаде.  Така постигна втората си поредна победа. Ван дер Марк се задържа на 3-о място.
Чаз Дейвис и съотборникът му Алваро Баутиста завършиха 4-и и 5-и.  Алекс Лоус (Pata Yamaha) стана 6-и.