Всички с по 50 точки от мотокроса в Кортен

На новия мотополигон в Кортен, община Нова Загора завърши 3-ия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос.  97 състезатели от мотоциклетни клубове от цялата страна се включиха в битката в различните класове. Зрителите край трасето видяха най-доброто от родния ни елит в този спорт.

Чудесното трасе и прилежащата инфраструктура направиха силно впечатление на всички, които се занимават с мотокрос от доста време.

След прекъсване от 28 години,  благодарение на усилията на клуба Киппен МХ рейсинг, Кортен отново стана домакин на кръг  от календара. Заслужено представителят на домакините и организаторите Красимир Иванов получи голяма купа за свършената работа от президента на БФМ Богдан Николов по време на официалното откриване.

При най-малките в клас МХ 50 двойна победа записа Никола Мутафчиев (50 точки, СК Панчо рейсинг, КТМ), който остави след себе си Кристиян Ангелов ( 44 т., МСК М6 Ямаха рейсинг, КТМ) и класиралия се на третото място Николай Павлов (40 т., МСК М 6 Ямаха рейсинг тим, Husqvarna) .
И в МХ 65  първите трима финишираха един след друг в двата манша. Първата позиция бе за Венцислав Тошев (50 т., СК Мото спорт Варна, КТМ). Втори стана Дани Цанков ( 44 т., МСК М6 Ямаха рейсинг, Yamaha), а трети бе Мартин Лалев (40 т., МСК Севлиево, КТМ).
Подобна беше ситуацията и в клас МХ 85. Християн Георгиев (50 т., СК Мото спорт Варна, КТМ) се представи повече от убедително и водеше конкуренцията от началото до финала на двата манша. До Християн на подиума застанаха Мирослав Димитров (44 т., СК Киппен МХ рейсинг, Yamaha) и Живко Иванов (40 т., Елхово Рейсинг клуб, КТМ).

В МХ2 в първия манш беше изключително оспорвано до последната обиколка и малко преди финала. Лидерът Николай Малинов (44 т., СК Киппен МХ рейсинг тим, КТМ) беше изпреварен от Хакан Халми (50 т., МСК Севлиево 2004, КТМ). Победата спечели севлиевския пилот. Във втория манш Халми даде газ още от старта и не допусна да бъде достигнат до финала. Отново втори завърши Малинов, а трети бе местната звезда Жулиян Георгиев (40 т., СК Киппен МХ рейсинг, Kawasaki).

Безапелационeн e от началото на сезона за Майкъл Иванов (МСК НСА Моторспорт, КТМ). Отличното му представяне продължи и в Кортен.

Студентът от спортната академия караше по изключителен начин в двата манша, като правеше разлики във времената на конкурентите си след всяка измината обиколка. С аванс от над минута и половина Майкъл завършваше и в двете бягания. На подиума в МХ 1 освен Иванов застанаха Георги Георгиев (42 т., СК Киппен МХ рейсинг, Suzuki) и Любомир Васев (40 т., СК Киппен МХ рейсинг, Yamaha).
В клас МХ на стартовата бариера се наредиха 22 пилоти. Заслужен успех и в двата манша за Григор Царев (50 т., Джи Ар Си Моторспорт 2020, КТМ). На второто място завърши Юлиан Райчев (44 т., СК Панчо рейсинг, Kawasaki), а трети стана Людмил Александров (38 т., МСК М6 Ямаха рейсинг, Yamaha).
Състезателите  над възраст от 45 години караха по традиция в отделен клас – МХ Senior. Купата за първото място благодарение на двойната победа спечели Васил Стоянов (50 т., СК Киппен МХ рейсинг, Honda). Втори и трети в крайното класиране завършиха Калчо Димов (37 т., МСК Диана рейсинг, Kawasaki) и Атанас Петров (35 т., АМСК АИТ рейсинг, КТМ) .
Следващият кръг от календара на Републиканския шампионат по мотокрос ще бъде на 3 и 4 октомври в Троян.