Само „Мила Родино” звуча в Долна Митрополия

Нашите състезатели обраха първите места във всички класове, независимо дали става въпрос за европейския шампионат на Супермото, или на източно европейските надпревари на същата дисциплина или на писта. В много от класовете подиумът бе изцяло български (виж класирането).
Когато участва Майкъл Иванов например, ще е изненада, ако не спечели състезанието. Сега нямаше никакви изненади. Спечели и двата манша и е лидер в европейския шампионат и то само седмица, след като стъпи на подиума на мотокроса от европейското в Троян. Сега в Долна Митрополия, на Супермото пак бе безапелационен.  Същото важи и за Георги Гочев,  спечелил надпреварите в клас 250 кубика на европейското и източно-европейското и то с малкия си мотор. Нашите най-елитни пилоти в големия клас а-ха да не стартират. И Ангел Караньотов, и Росен Тончев са с контузии, а Александър Георгиев – след операция. И тримата не само превъзмогнаха болките, но и окупираха подиума. Ачи спечели и двата манша, макар че във втория му се наложи да води люта битка с Росен Тончев. А Сашко е герой. Той просто можеше да не кара и никой нямаше да му се разсърди. Но момчето предпочете да излезе на пистата и да покаже, че макар и контузен, той има сили за подиума.
Само в клас SP Junior за източно европейския шампионат, първото място спечели румънец – Адриан Клуждея, а третото място бе за най-бързата дама – Жулиета Ленкова с Aprilia.

Ето и призьорите:
Супермото – европейски шампионат
Scooters: 1. Иво Михайлов, 2. Милен Георгиев, 3. Пламен Христов, тримата с Aprilia.
SM-65: 1. Хакан Халми (България) с КТМ, 2. Янислав Стойнов (България) с КТМ, 3. Андрей Попонут (Румъния) с Kawasaki.
SM-85: 1. Майкъл Иванов (България)с КТМ, 2. Харли Горов (България( с КТМ, 3. Веселин Иванов (България) с Yamaha.
SM-250: 1. Георги Гочев (България) с КТМ, 2. Борислав Стоименов (България) с КТМ, 3.  Денис Барeску (Румъния) с Honda. За източно европейския ш-т класирането е: Гочев, Мехмет Чилик (Турция) с КТМ, 3. Стоименов.
SM-450: 1. Ангел Караньотов (България), 2. Росен Тончев (България), 3. Александър Георгиев (България),  всички с КТМ.

Писта – източно европейски шампионат
SBK600 + TMF 600 B: 1. Егдит Налбант (България), 2. Дарко Радомич (Сърбия), 3. Горан Гарвишки (Българи), тримата с Yamaha.
600 SSP + TMF 600 A: 1. Иван Грозев (България) със Suzuki, 2. Йонел Паскота (Румъния) Yamaha, 3. Бойко Божинов (България) с Yamaha.
1000 SST + TMF 1000 А: 1. Мартин Чой (България) с BMW, 2. Калин Кулев (България) с Honda, 3. Велислав Марков (България) с Kawasaki.
SBK 1000 + TMF 1000 B: 1. Владислав Димитров (България) с Honda, 2. Красимир Георгиев (България) със Suzuki, 3. Георги Димитров (България) с Yamaha.