Муджело MotoGP: Брилянтна победа на Лоренсо

Стонър стартира от първа  позиция и по всичко личеше, че вече е сложил победата в джоба си. Още на първата обиколка той водеше с близо секунда преднина, която в последствие се увеличаваше до 2,5 сек. Не така мислеше Хорхе Лоренсо. 9 обиколки преди финала испанецът започна да топи разликата на Кейси, като успя да навакса почти две секунди. На 6-ия тур преди финала, в средата на комплекс от десен и ляв завой, Лоренсо се гмурна от вътрешната страна и изпревари австралиеца. Причината за загубата на скорост от страна на Лоренсо бяха износените гуми на мотоциклета му. С тази победа Лоренсо стопи преднината на Стонър във временното класиране на 19 точки. Довициозо също настигна съотборника си и го изпревари в последната обиколка, за да стъпи втори на подиума на домашното си състезание. Италианецът отново излезе на трето място в класирането със 119 т., като изпревари Валентино Роси (Ducati Team) с 91.
Бен Спийс (Yamaha Factory Racing) се бореше с пилота на San Carlo Honda Gresini Марко Симончели за 4-ата позиция. Двамата стартираха от първа редица, а по дистанцията, като се изпреварваха няколко пъти, но американецът бе по-бърз от италианеца в последната обиколка. Петима пилоти воюваха за шестото място – Роси, Хектор Барбера (Mapfre Aspar), Алваро Баутиста (Rizla Suzuki), Колин Едуардс (Monster Yamaha Tech 3) и Дани Педроса (Repsol Honda). В края на състезанието обаче битката се превърна в дуел между Барбера и Роси. Доктора реши нещата в своя полза 11 обиколки преди финала като докара своя нов Desmosedici GP11.1 на 6-о място, докато Барбера, също с Ducati стана 7-и. Роси не е побеждаван на тази писта от 2002 до 2008 г., сега бе назад в класирането. Все пак се представи добре, тъй като миналата година на тоза състезание той падна и си счупи крака. Дани Педроса, който миналата година спечели на тази писта,  финишира 8-и, след като стартира от същата позиция. Испанецът финишира пред Едуардс и пилота на  Ducati Team Ники Хейдън. За Ники това е успех, тъй като в първата обиколка бе 6-и, а след това изпусна завой и мина през чакъла. Хейдън се върна на пистата 16-и, последен и успя да навакса.
Кал Кръчлоу (Monster Yamaha Tech 3) отпадна, като се прибра в бокса с тотално износена предна гума. Това му се случва за второ поредно състезание. И други пилоти, както Стонър имаха проблеми с гумите, тъй като настилката на Муджело бе сменена за 2011 г.
Утре на тази писта всички пилоти ще правят тестове, а освен това ще бъдат представени байковете с обем 1000 сс на отборите, които не се заводски.