Муджело Moto2: Маркес бие със 71 стотни Брадъл

Маркес водеше през по-голямата част от състезанието, но беше непрекъснато под натиска на няколко пилоти. Той бе преследван от друг новак в класа, дошъл от 125 cc – Брадли Смит, а също и от Алекс де Анжелис. В това време Брадъл си проправяше път напред, тъй като тръгна от 7-о място на стартовата решетка. Германецът настигна лидерската група и се залепи зад тях, като успя да поеме лидерството, изпреварвайки Маркес на 17-ата обиколка от общо 21. Маркес обаче се върна начело, а звездата на Tech 3 Смит се оказа „в сандвича” на двамата лидери в шампионата. Брадъл бързо се справи с младия британец и стана втори, като се залепи зад задното колело на мотора Suter на Марк. Испанецът обаче направи перфектно излизане от последния завой и не позволи на Брадъл да използва слипстрийма на правата, за да го изпревари. Брадли Смит, който бе на подиума в предишните две състезания на мокро, сега направи най-доброто си състезание и на суха писта и завърши на 0.419 сек. от победителя на 3-о място.
Алекс де Анжелис изостана назад в последните обиколки на състезанието, но успя да се добере до 4-а позиция – на 4 сек. след Маркес и да постигне най-доброто класиране за сезона за себе си и за своя тим JiR MotoBI. Победителят от дъждовното състезание през миналата година – Андреа Яноне стартира 14-и, но догони лидерската четворка на половината от дистанцията. Той обаче не можа да мине по-напред и пресече финала пети за тима си Speedmaster Suter
След това състезание Брадъл, който има четири победи този сезон води на Маркес в класирането с 52 точки преди домашното си състезание на Заксенринг.