MotoE: Триумф на Ферари в първия старт

Матео Ферари (Trentino Gresini MotoE) постигна първата си победа в електрическите серии от Световната купа на ФИМ Enel MotoE. Той бе най-бърз в първото състезание на пистата Мизано за Световната купа на ФИМ Enel MotoE. На подиума му асистираха Хектор Гарзо (Tech 3 E-Racing) и Ксавие Симеон (Avintia Esponsorama Racing).
От първа позиция стартира Алекс Де Анджелис (Octo Pramac MotoE). Той взе холшота и поведе пред Ферари и Симеон. Лидерът в класирането Майк ди Мелио (EG 0,0 Marc VDS) направи добър старт от 14-а позиция, но той отпадна още на втория тур. Ники Тули (Ajo MotoE) изпревари отвътре Матия Касадеи (Ongetta SIC58 Squadra Corse). Последния обаче го затвори и Тули катастрофира. После Касадеи  се сбута и с Брадли Смит (One Energy Racing) и той падна. Британецът обаче продължи, но отзад.
Де Анжелис водеше пред Симеон и Ферари, а Гарзо изпревари Ерик Гранадо (Avintia Esponsorama Racing), преди бразилецът да падне на завой 11. Де Анжелис се смъкна до 3-о място, а 4 обиколки преди края направи хайсайд и падна на влизането в завой 5.
Начело излезе Ферари, следван от Симеон и Гарзо. Последният обаче изпревари белгиеца на завой 11. Така електрическият Ферари спечели и поведе в класирането с 47 т. пред Симеон с 45. Гарзо стартира едва 8-и, но бе само на 0,187 сек. от победителя. Симеон бе 0,590 сек.
Жеско Рафин (Dynavolt Intact GP) стартира от 4-а позиция и зае 4-о място. Същото важи и за 5-ия на финала – Николо Канепа (LCR E-Team), както и за единствената дама Мария Ерера (Openbank Angel Nieto Team). Тя стана 6-а.
На 7-о място се класира Лоренцо Савадори (Trentino Gresini MotoE), следван от Нико Терол (OpenBank Angel Nieto Team). Ветеранът Сете Гибернау (Join Contract Pons 40) и Джош Хук (Octo Pramac MotoE) оформиха топ 10.
Второто състезание е утре сутрин, от 11.05 ч.