Moto2: Ди Джанантонио тръгва първи на Мизано

Фабио ди Джанантонио (+Ego Speed Up) ще стартира първи в средния клас Moto2 за Гран При на Сан Марино.  Италианецът бе най-бърз в Q2 като постигна 1:37,481. Това е първата полпозишън в кариерата на италианеца. До него на първа редица се класира лидерът в шампионата Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS) на 0,137 сек. Трети бе Аугусто Фернандес (FLEXBOX HP 40) на 0,164 сек.
В началото на квалификацията най-бърз бе Реми Гарднър (ONEXOX TKKR SAG). Австралиецът направи най-бързата обиколка за уикенда и поведе пред съотборника си Тецуя Нагашима само с 0.007 сек. След това обаче Алекс Маркес оглави класирането. Той бе 10-и след първите бързи обиколки. После обаче излезе начело с 0.046 сек. Фернандес стана втори, само на 0.053 сек.
Пет минути преди края Ди Джанантонио започна бърза обиколка. Римлянинът подобри времето в първия сектор с 2 десети, а в края на обиколката бе на 0.278 сек. пред Маркес. И Алекс, и Фернандес подобриха времената си, но не можаха да изпреварят „Диджа“, който спечели за сефте първа позиция.
Гарднър и Нагашима са 4-и и 5-и. Въпреки катастрофата на завой 9, Шави Виерге (EG 0,0 Marc VDS) стана 6-и. Зад него, на трета редица водещ е Том Люти (Dynavolt Intact GP). Навръх рождения си ден Сам Лоус (Federal Oil Gresini Moto2) зае 7-о място. 9-и стана Марко Безеки (Red Bull KTM Tech 3), който дойде от Q1. Топ 10 оформи Енеа Бастианини (Italtrans Racing).