MotoE: Ди Мелио печели победа на мократа Ред Бул Ринг MotoE: Ди Мелио печели победа на мократа Ред Бул Ринг

Вторият кръг от Световната купа на ФИМ Enel MotoE спечели пилотът на EG 0,0 Marc VDS Майк ди Мелио. Той бе най-бърз в Гран при на Австрия. Това стана повече от 10 години след последния му триумф в Гран при през 2008 г. Асистенти на подиума на французина бяха Ксавие Симеон (Avintia Esponsorama Racing) и Брадли Смит (One Energy Racing).

Това стана, след като много от фаворитите за титлата катастрофираха. Състезанието бе намалено на 5 обиколки заради дъжда на пистата Ред Бул Ринг.  Това става за втори път в новите серии. Симеон взе холшота от втора позиция. Стартиралият от полпозишън Ди Мелио обаче изпревари белгиеца на завой 3.

Битката за 3-ото място бе между петима пилоти. Ерик Гранадо (Avintia Esponsorama Racing) допусна грешка на същия завой и остана назад. Драмата дойде за победителя от първия кръг Ники Тули (Ajo MotoE), който излезе в чакъла на завой 4. Смит направи същото и стана 9-и.

Бразилецът Гранадо продължи да пробива път напред, а Симеон отново поведе. Гранадо стана 2-и, и погна Симеон, но на 3-ата обиколка, при спирането на завой 3, той загуби контрол над предницата на мотора и надеждите му за първа победа в MotoE рухнаха.

Ди Мелио отново поведе, а след него за второто място се бориха Хектор Гразо (Tech 3 E-Racing) и Симеон.

Гразо излетя на завой 9 и освободи от преследването си Ди Мелио. Нямаше кой да го спре и той спечели първата си победа във второто състезание в историята на  MotoE. Французинът води с 41 т. в класирането.

Симеон стана втори, като а първи път стъпва на подиума от 2015 г. насам. Той вече е в играта за титлата, той като е трети във временното класиране с 29 т. Пред него е Брадли Смит. С втория си подиум в Световната купа, британецът има шанс също да се бори за титлата.

Четвърти стана Алекс де Анжелис (OCTO Pramac MotoE), с десета пред сънародника си Матео Ферари (Trentino Gresini MotoE). С отлично каране ветеранът Сете Гибернау (Join Contracts Pons 40) се придвижи от 12-о на 6-о място. Зад бившата звезда на MotoGP, се нареди Джош Хук (OCTO Pramac MotoE) – 7-и. топ 10 оформиха Жеско Рафин (Dynavolt Intact GP), Николо канепа (LCR E-Team) и Лоренцо Савадори (Trentino Gresini MotoE).

Следващите два старта от Световната купа Enel MotoE ще бъдат в Гран при на Сан Марино в Мизано.