Moto2: Нагашима печели първата си победа на Лосаил

Тецута Нагашима (Red Bull KTM Ajo) спечели първата си победа в Moto2 на пистата Лосаил.  Това стана 10 години, след като най-близкият му приятел Шоя Томизава, спечели първата победа в историята Moto2 на същата писта. Това е не само първи успех за Нагашима, но и първи подиум. За общо 69 старта в Гран при досега, японецът не бе  печелил дори и подиум.
Нагашима постигна успеха си в последните обиколки на състезанието с майсторска атака. Втори завърши миналогодишният победител в Катар Лоренцо Балдасари (FlexBox HP 40), а трети Енеа Бастианини (Italtrans Racing Team),  за който това бе второ качване на стълбичката в средния клас.

От първа позиция стартира Джо Робъртс (American Racing), но холшота взе Лука Марини (SKY Racing Team VR46).

Италианецът поведе, следван от Бастианини, а Робъртс остана 3-и. В битката за челото се включи и Хорхе Мартин (Red Bull KTM Ajo). Започна битка между тези пилоти за второ и трето място. Марини бе лидер, а зад него вреше и кипеше.
Първи на 6-и завой падна съотборникът на Робъртс – Маркос Рамирес. После катастрофира и Аугусто Фернандес (EG 0,0 Marc VDS ). За 2-3 място се бориха Мартин и Робъртс. Американецът се закрепи зад лидера Марини, като пробва да го атакува.
Робъртс поведе пет обиколки преди края. Преследваха го италианците Балдасари и Бастианини. След като изостана, с мощна атака Лоренцо Балдасари излезе начело, а Робъртс се срина 3-и. На четвърта позиция се движеше Нагашима, който изпревари Робъртс.

Японецът поведе 3 обиколки преди края на състезанието, след като с една маневра задмина двамата италианци.

Само за една обиколка, той отвори преднина над 1,2 сек.  пред втория. Марини пък падна в последната обиколка и не завърши състезанието.
Нагашима спечели с 1.347 сек. пред Балдасари,  който отстъпи позиция назад, спрямо миналата година. Трети стана Енеа Бастианини. За Робъртс остана утешителното 4-о място и рекордната обиколка от 1’58.136, който направи вчера. Пети финишира австралиецът Реми Гарднър (Onexox TKKR SAG Team). Първите петима пилоти бяха с шасита Kalex.
Хорхе Наваро (Beta Tools Speed Up) зае шеста позиция. Той бе на повече от 2 секунди пред германеца Марсел Шрьотер (Liqui Moly Intact GP) – 7-и. Още в първото си състезание новакът в класа Арон Канет (Aspar Team) влезе в топ 10 – 8-и. След него финишира Хави Виерге (Petronas Sprinta Racing). 10-и стана Томас Люти (Liqui Moly Intact GP), който в началото на състезанието бе извън зоната на точките.