Moto2: Люти мачка в Тексас Moto2: Люти мачка в Тексас

Том Люти (Dynavolt Intact GP) направи фантастично каране на пистата в Тексас и спечели надпреварата в клас Moto2. Той финишира първи, а азедно със съотборника си Марсел Шрьотер – втори, донесоха двоен успех на екипа на Dynavolt Intact GP. Трети стана Хорхе Наваро (Beta Tools Speed Up).

Имаше драма между местния герой Джо Робъртс (American Racing KTM) и Фабио ди Джанантонио (Beta Tools Speed Up). Двамата се сблъскаха на завой 1 и заедно с Шави Виерге (EG 0,0 Marc VDS) катастрофираха. Тримата бяха ОК. Шрьотер направи перфектен старт от първа позиция и отвори първия завой, заедно с Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS) и съотборника си Люти.

След като лидера в шампионата падна, се отвори вратата за Маркес, Люти и Шрьотер, които бяха начело на състезанието.

Зад тях бяха Сам Лоус (Federal Oil Gresini Moto2) и Наваро, но ва повече от две секунди- 4-и и 5-и. Люти и Маркес си разменяха няколко пъти лидерската позиция, като вдигнаха градуса на напрежението. Към тях се приобщи и Шрьотер, като трилата отпред направиха екшъна през всички обиколки до финала.

Най-бърз обаче се оказа Люти. Швейцарецът спечели първата си Гран при от Сан Марино 2017 г. Шротер донесе двойният успех за Dynavolt Intact GP в Тексас. Наваро спечели първия си подиум в Moto2 и първи след Арагон 2016 г. в клас Moto3. Пасини стана 4-и с феноменално каране. Това бе първото му състезание с двигател на Triumph в  Moto2. Маркес  стана 5-и, а  Лука Марини (SKY Racing Team VR46) – 6-и.

На 7-о място се нареди Сам Лоус (Federal Oil Gresini Moto2). Италианският ветеран Симоне Корси (Tasca Racing Scuderia Moto2) бе доволен, че влезе в десетката. Тя ме допълнена от двама италианци – Енеа Бастианини (Italtrans Racing Team) – 9-и и съотборникът му Андреа Локатели  – 10-и.