Moto2: Биндер прави хеттрик преди напускане на класа

Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo) се разделя със средния клас с 5-а победа за годината. Тя е и третата му поредна, след като завърши първи в Гран при на валенсия. Пилотът от Южна Африка направи перфектно каране и победи конкурента си Том Люти (Dynavolt Intact GP). Швейцарецът стана втори и 3-и в крайната класиране. Хорхе Наваро (MB Conveyors Speed Up) допълни подиума, който е 8-ият му за сезона.
Хорхе Мартин (Red Bull KTM Ajo) взе холшота от втора позиция. Люти бе втори, следван от Биндер, който атакува Наваро и стана 3-и. Стефано Манци (MV Agusta Temporary Forward) бе един от големите губещи. Смъкна се до 6-о място.
Двама пилоти бяха начело – Биндер и Люти. Те се бореха за второто място в класирането. Наваро бе зад тях,  а Мартин се бореше за 4-о място с Манци.
Люти няколко пъти пробва да изпревари Биндер, но не успя. Така Биндер пресече финала със 7 десети преднина за своята 5-а победа за сезона. Той се разделя със средния клас като втори в крайното класиране. Той победи Люти и в състезанието, и го прати на 3-о място. Наваро взе още един подиум в края на сезона в средния клас.
За Манци остана 4-ото място, а след него бе Мартин, който изпревари Аугусто Фернандес (Flexbox HP 40). Седми стана Хави Виерге (EG 0,0 Marc VDS), следван от Лука Марини (Sky Racing Team VR46). Десетката оформиха Фабио ди Джанантонио (MB Conveyors Speed Up) и Сам Лоус (Federal Oil Gresini Moto2).