WorldSBK: Риа с две победи в един ден

Световният шампион Джонатан Риа ((Kawasaki Racing) постигна две победи в един ден на пистата Моторланд Арагон. Първо спечели състезанието Суперпол, а после и втората надпревара от състезателния уикенд в Испания
Риа продължи своята победна серия и има 100% рекорд в надпреварата Tissot Superpole за 2020 г. Това бе четвъртата ме победа в спринтовата дистанция. Така си осигури и първа позиция във състезание №2 на Арагон. На подиума му асистираха Скот Рединг (ARUBA.IT Racing – Ducati) и Михаел ван дер Марк (PATA YAMAHA).
В състезание 2 Риа отново бе неудържим. Така той си осигури 10 т. преднина в класирането пред Рединг. Именно Скот му бе сериозния опонент в надпреварата. Риа стартира от първа позиция, а Рединг се залепи зад него. След това Джони започна да трупа преднина и водеше във всяка обиколка от дистанцията, въпреки грешката на 14-ата обиколка, който допусна. Тогава Чаз Дейвис (ARUBA.IT Racing – Ducati) се превърна в сериозна заплаха за него. Риа обаче спечели с 1 секунда преднина пред пилота от Уелс.
Трети стана Алваро Баутиста (Team HRC). Той стартира 4-и и преследваше Рединг в началото. Баутиста взе първия си подиум за Honda този сезон и първи за марката от Маникур 2016 г. Очевидно Баутиста и Honda започват отлично партньорство.
Четвърти стана Рединг, който бе изпреварен от Баутиста и Дейвис. След него финишира михаел Рубен Риналди, който беше причината  в топ 5 да има три машини на  Ducati. Шести стана Миахел ван дер Марк.
Със 7-ото си място Леон Хаслам допринесе два мотора на Honda да са в топ 10. След него бе другият заводски пилот на Yamaha Топрак Разгатлиоглу. Топ 10 допълниха съотборникът на Риа – Алекс Лоус и Гарет Герлоф (GRT Yamaha WorldSBK Junior Team). Само в една секунда се събраха Хаслам, Разгатлиоглу, Лоус и Герлоф.