WorldSBK: Дейвис най-бърз в първия ден на Лагуна Сека WorldSBK: Дейвис най-бърз в първия ден на Лагуна Сека

Чаз Дейвис (ARUBA.IT Racing – Ducati) бе най-бърз във вчерашния първи ден от състезателния уикенд на Лагуна Сека. Това е последното състезание в WorldSBK преди лятната пауза на шампионата.

Дейвис спечели първата позиция в последните минути на втората сесия от първия ден. Така британският пилот даде сериозна заявка за победата в Лагуна Сека. Втори стана Джонатан Риа (Kawasaki Racing). Трети стана съотборникът на Дейвис – Алваро Баутиста.

Най-успешният пилот в историята на WorldSBK на Лагуна Сека – Джонатан Риа, бе най-бърз в първата свободна тренировка. Пилотът от Ълстър, който спечели и трите състезания на Донингтън Парк, остана на 0,032 сек. от Дейвис. Съотборникът на Риа – Леон Хаслам стана 5-и.

Световният шампион за 2013 г. Том Сайкс (BMW Motorrad) направи много добро представяне. 33-годишниат британец има 3 победи на Лагуна Сека и сега се надява на добро класиране. Той стана 4-и на тренировките. Съотборникът му Маркус Рейтенбергер не бе толкова бърз и стана 16-и.

Трима независими пилоти се намърдаха в топ 10. Първият от тях – Лорис Баз (Ten Kate Racing – Yamaha) стана 6-и.- той бе най-бързият пилот с Yamaha. Турският пилот Торпак Разгатлиоглу  (Turkish Puccetti Racing), стана 7-и. Топ 10 оформи Жорди Торес (Pedercini Racing).  Преди него, на 8-о място бе първият от моторите на Pata Yamaha, каран от Алекс Лоус.