ТТ на Ман: Братята Бърчалс печелят с рекорд Sure Sidecar

Братята Бен и Том Бърчалс спечелиха надпреварата  Sure Formula Two Sidecar в ТТ на остров Ман. Двамата счупиха и рекорда за обиколка със сайдкар – мотоциклет с кош. Това е 5-ата победа в ТТ на братята от Менсфилд. Сега обаче те поставиха и нов рекорд от средна скорост за обиколка – 188,48 км/ч. или 117.119 м/ч.
Разликата на братята с вторите – Джон Холдън и Лий Кейн е 25,6 сек. Трети станаха Дейв Молино и Дан Сейл, които излязоха на тази позиция в последната обиколка. Това е 30 подиум на дуетът от остров Ман от техния 50-и старт на тяхното домашно планинско трасе в ТТ. Двамата успяха да се задържат на трета позиция, въпреки натиска, който им оказаха в края на надпреварата Фоундс и Лоутър. Освен това балансьорът на Молино – Дан Сейл стартира със счупени ребра, но въпреки това двамата взеха още един подиум. Петото място остана за Рийвс и Уилкс, които го отмъкнаха преди финала от Фондс и Уолмсли.