Страхотен успех на дебютанта Маркес в Moto2

Маркес спечели състезанието във Франция след страховита битка със своите съперници, като стартира от 6-о място на решетката. Юки Такахаши (Gresini Racing) се пребори със Щефан Брадъл (Viessmann Kiefer Racing) за второто място след титаничен дуел в последната обиколка.
Испанецът Маркес донесе първата победа на Suter за сезона, а на първите три места завършиха три различни мотоциклета – Такахаши с Moriwaki и Брадъл с Kalex. Маркес, който завърши първите три старта за сезона с нула точки срещу името си, успя да отнеме лидерската позиция от Томас Люти (Interwetten Paddock Moto2) в последната обиколка. След като в последните 6 тура заваля дъжд в студа и притъмнялото време световният шампион в клас 125 cc бързо натрупа преднина и пресече финала с две секунди пред Такахаши. Така Маркес спечели 11-ата си победа в Гран При.
Пилотът на Gresini Racing Такахаши за първи път постигна два поредни подиума, след като изпревари Брадъл в самия край на състезанието. Лидерът в шампионата Щефан Брадъл бе на първа позиция и поведе в началото на състезанието, но Люти го изпревари на 15 обиколка, а след това същото направиха и Маркес, и Такахаши. Въпреки че остана трети, Брадъл води в класирането с 28 точки преднина.
Хулиан Симон (Mapfre Aspar) изпрати Люти на 5-а позиция в последната обиколка. Швейцарският пилот, който все още чака първата си победа след 20 старта в Moto2 и 47 в 250 cc бе лидер, но в края на състезанието не можа да задържи позицията си. Алекс Еспаргаро (Pons HP 40) постигна най-добрият си резултат от началото на сезона – 6-и, след като предишното му най-добро класиране бе 11-о място в Катар. Седми стана Симоне Корси (Ioda Racing Project), който се бореше с Брадли Смит (Tech 3), завършил 8-и. След тях топ 10 допълниха Доминик Агеретер (Technomag-CIP) и Алекс де Анжелис (JiR Moto2).