MXGP: Падане в първия манш провали Петър Петров в Мексико

Жестоко падане на старта на първия манш бе причината за лошото представяне на Петър Петров (Kawasaki) в Гран при на Мексико – предпоследен кръг от световния шампионат по мотокрос.
Печето беше блъснат от французина Валентин Гило, като моторът буквално се стовари върху него. Българският състезател в клас МХ2 е бил закаран веднага в болница с контузия на врата. Преди това уикендът започна добре за Петров, който се нареди на 10-то място в квалификацията и имаше реален шанс за класиране в Топ 5. „Претърпях голямо падане на старта след добър скок и си нараних врата. Все пак се надявам нещата да отшумят и да съм добре за Гран при на САЩ. До момента на падането всичко за мен вървеше перфектно. Моят съотборник Томас Ковингтън се справи много добре. Искам да благодаря на целия екип на Kawasaki Racing Team за помощта, която ми оказват. Сега имам нужда от възстановяване, за да мога да завърша силно този сезон.” – бяха думите на Петър след финала.
Въпреки тежкия инцидент, българският пилот прибави 3 точки към актива си и е 10-ти в генералното класиране с 304 т. Победител в клас МХ2 на трасето в Леон след драматично състезание стана съотборникът на Петър – Томас Ковингтън. Лидер продължава да бъде словенецът Тим Гайзер (Honda) – 556 т., следван от Полс Йонас от Латвия с КТМ – 538 т. и Макс Ейнсти от Великобритания с Kawasaki – 506 т.
В кралския клас MXGP и двата манша спечели Ромен Февре (Франция) с Yamaha. След него бяха и в двете надпревари Шон Симпсън от Великобритания с КТМ и Евгений Бобришев (Русия) с Honda. Тримата окупираха и стълбичката за Гран При на Мексико. Заводският пилот на Yamaha Февре отдавна си осигури титлата, а сега има вече 688 т., следван от двамата пилоти на Honda Готие Полен с 566 и Евгений Бобришев с 539 т. Февре само допълни успешната си статистика с 14-ата си победа, 12-и пореден подиум, от които в 7 е начело.
Финалът на световния шампионат по мотокрос е този уикенд в САЩ на легендарното трасе „Глен Хелен”.