MXGP: Херлингс започва сезона с победа

Първият кръг от световния шампионат по мотокрос започна в на трасето в Матърли Бейзин. Гран При на Великобритания в MXGP бе спечелена от бившия световен шампион Джефри Херлингс. Пилотът от Нидерландия поведе във временното класиране.
Херлингс спечели първия манш пред Джеръми Суивър с Yamaha. Трети стана новакът в заводския отбор на Honda Мичел Евънс. След почти цял сезон отсъствие заради контузия, на трасето се завърна Антонио Кайроли с КТМ. Той стана 4-и, пред Клемент Десал с Kawasaki.
На трасето се завърна нова марка мотоциклети – GASGAS, а Глен Колденхоф стана 6-и. Световният шампион Тим Гайсер с Honda бе 8-и в манша, след Готие Полен с Yamaha.

Втория манш бе спечелен от шампиона Гайсер, а след него бе Херлингс.

Това донесе и триумфа му във Великобритания. За Джефри това  87-ата спечелена Гран при в кариерата. Трети стана Кайроли, следван от Полен и Десал. Колденхоф отново финишира 6-и, пред Евънс.
Нашият пилот Петър Петров с КТМ откри сезона с две 20-и места и в двата манша. Така той вече има две точки в актива си.
Херлингс води във временното класиране с 47 т., следван от Гайсер и Кайроли с по 38. Суивър е с 35, а Евънс с 34.
В клас МХ2 първи стана Джаго Гертс (Белгия) с Yamaha, следван от Том Виал с КТМ и Микел Харуп с с Kawasaki.