Мотокрос: Българите обраха всичко

Участваха 75 състезатели от 6 нации. Българските състезатели спечелиха отново отборната надпревара, като обраха почти всички победи.
В клас МХ65 Хакан Халми взе победата с 47 т., втори се нареди Момчил Иванов с 40, а трети – Александру Градинару (Румъния), също с 40 т. При 85-кубиковите Майкъл Иванов отново беше перфектен, втори стана Георги Георгиев, а трети бе румънецът Кордеа.
В клас МХ1 победата пак спечели Николай Куманов от екипа на Екометал Рейсинг. В първия манш той падна, но продължи и завърши. Във втория обаче беше безкомпромисен и  го спечели без проблем. Така с актив от 47 т. се качи най-високо на подиума. Със същия брой точки негов подгласник стана Николай Йовчев (Ринг Айтос), който победи в първия манш, а трети се класира Басеску (Румъния).
В клас МХ2 Янко Ташев от „Ридо Самоков”, спечели и двата манша. Втори в крайното класиране и с 42 т. се нареди Теодор Тотев, а трети остана Джордж Кабал (Румъния). Ташев стана първи и при младежите, следван от Шевки Шевкиев и Кабал.
Димитриус Керамидас (Гърция) спечели първото място в клас МХ3, но негови подгласници станаха българи – Антон Найденов с 44 т. и Юлиян Райчов с 40 т.
При АТV машините Николен Кушев отново беше безапелационен и спечели двата манша и пълния актив от 50 т. Втори се нареди Калин Лесидренски – с 44т., трети – Мартин Аламуров с 40 т.
Финалът на Източно-европейския шампионат по мотокрос ще се състои на 25 октомври в Гърция.