MotoGP: Стонър печели първа позиция със секунда преднина

Мократа от дъжда писта бе причина времената на пилотите да са по-слаби от тези на сутрешната трета свободна тренировка. Стонър постигна време с преднина от 1.014 сек. пред своя съотборник от Repsol Honda Дани Педроса. Това е 12-ата първа позиция на Кейси за този сезон. Първа редица бе допълнена от пилота на Yamaha Бен Спийс, който забрави тежкия първи ден от състезателния уикенд и спечели трето място в последната обиколка. Тексасецът бе с 0.182 сек. по-бавен от Педроса.
Ранди де Пюние продължи своя отличен уикенд, но бе изместен от Спийс от първа редица в последния момент. Пилотът на Pramac Ducati остана на втора редица, а зад него са пилотите на Suzuki – Alvaro Bautista и на Ducati – Валентино Роси. Доктора кара със специален шлем, на който са комбинирани цветовете на Марко Симончели  – червено и бяло и бе с 1.6 сек. по-бавен от Стонър. Съотборникът на Вале – Ники Хейдън успя да се справи с Андреа Довициозо и стана 7-и. За Дови остана осмото място в последната си квалификация като пилот на Repsol Honda. Дови е с четири точки пред своя съотборник Педроса и ще се бори за третото място в шампионата зад Стонър и отсъстващия Алонсо.
Хектор Барбера имаше технически проблем, но се квалифицира 9-и в последното си състезание за Aspar Ducati, а след него бе Карел Абрахам от чешкия сателитен тим на Ducati. Чехът ще стартира пред пилота на Monster Yamaha Tech 3 Кал Кръчлоу. Двамата се борят за приза Новак на годината.
Микеле Пиро ще стартира за първи път от полпозишън в клас Moto2. По време на мократа квалификационна сесия с чести превалявания, Пиро и съотборникът му Юки Такахаши направиха летящите си обиколки един след друг. Така те донесоха първо и второ място за екипа Gresini, които посвещават успеха си на загиналия Марко Симончели. Трети от първа редица за първи път този сезон ще стартира пилотът на Marc VDS Suter Мика Калио.
Дани Уеб и Mahindra спечелиха първата си полпозишън в последното състезание клас 125 куб. см изобщо. Сесията беше на много хлъзгава писта и Уеб направи бързата си обиколка в последните минути. Преди това британецът беше извън първите 20. Уеб обаче направи две бързи обиколки повече и изпревари с половин секунда Луис Роси и с две Йохан Зарко. Досега индийският производител Mahindra, който направи дебют в класа тази година е влизал на квалификации в топ 10 само веднъж.