MotoGP: Първа победа на Фабио Куартараро в кариерата му при кралете

Беше въпрос на време Фабио Куартараро да спечели победа в MotoGP. И го направи в първото състезание за сезона на пистата Херес-Ахфел Нието. Това е първа победа и за Франция от 1999 г. насам. След 20 години пауза, Куартараро постигна успех.
Френският пилот на Petronas Yamaha SRT направи перфектно каране, за да постигне своя успех. Той стартира от първа позиция и финишира с преднина от 4 секунди пред Маверик Винялес (Monster Energy Yamaha MotoGP). Куартараро използва грешката Марк Маркес (Repsol Honda), който падна и получи тежка фрактура в рамото.
Трети на подиума се качи представителя на Ducati Андреа Довициозо, който имаше много силни последни обиколки. Той успя да се придвижи от от шеста до трета позиция. Дови изпревари Франко Морбидели (Petronas Yamaha SRT) и двамата пилоти на Pramac Ducati, Франческо Баная и Джак Милър.

На старта холшота спечели Винялес. Той поведе, следван от Маркес, Милър и Куартараро.

Във втората обиколка Маркес успешно атакува Винялес на шести завой. Още в началото на следващата обиколка допусна грешка. Излезе в чакъла на 4-и завой и стана 16-и.
Винялес също сбърка и Милър и Куартараро го изпревариха. Милър води за около обиколка, след което Куартараро го атакува и поведе. Така успя да пресече първи финала. В Същото време Маркес направи много силно каране и стигна до 3-о място. Той изпревари Милър и се залепи зад Винялес, но направи хайсайд на 3-и завой и се контузи лошо.
Джак Милър и  Франко Морбидели оформиха първата петица. Италианецът изпревари Пол Еспаргаро (Red Bull KTM Factory Racing), който остана 6-и. След него бе Франческо Баная (Pramac Racing).
Топ 10 оформиха Мигел Оливейра (Tech 3 KTM), Данило Петручи (Ducati) и Такаки Накагами (LCR Honda).

Преди началото на състезанията #RacingForTeam: пилотите от MotoGP запазиха минута мълчания в памет на жертвите от Covid-19.
Следващият кръг другия уикенд за Гран При на Андалусия, отново на Херес.

Moto2: Триумф за Лука Марини

Пилотът на Sky Racing Team VR46 Лука Марини постигна впечатляваща победа на Херес в средния клас. Той успя да са справи с Тецута Нагашима (Red Bull KTM Ajo) във втората половина на състезанието. Така италианецът взе четвърта победа в кариерата си в Moto2. Това бе и третия му успех от 7 състезания.
Нагашима отново беше на подиума след победата си в Катар. След него бе съотборника му Хорхе Мартин (Red Bull KTM Ajo). Британецът Сам Лоус (EG 0,0 Marc VDS) стана 4-и, следван от Арон Канет (Inde Aspar Team Moto2). Канет бе първия пилот със Speed Up след като пилотите пред него бяха с Kalex.

Moto 3: Аренас спечели класическото меле на финала

Алберт Аренас (Gaviota Aspar Team Moto3) спечели втора поредна победа в най-малкия клас. Така той вече има 50 точки от 50 възможни и е лидер в шампионата на Moto3. Аренас сепечели зашеметяващата и драматична надпревара.
В последната обиколка претендентът за титлата Джон Макфий (Petronas Sprinta Racing) катастрофира на изхода от завоя „Хорхе Лоренцо“. Така напред пробиха Ай Огура (Honda Team Asia) и Тони Арболино (Rivacold Snipers), за да стъпят на подиума 2-и и 3-и. Топ 5 оформиха съотборниците от SKY Racing Team VR46 Андреа Миньо и Челестино Виети.

MotoE: Гранадо победи Ферари и Аегеретер и взе първа победа за 2020 г.

Ерик Гранадо (Avintia Esponsorama Racing) спечели победата в първото за годината състезание от Световната купа в MotoЕ. Той стартира от първа позиция, след като беше на върха през по-голямата част от уикенда. В деня на състезанието не беше по-различно – Гранадо спечели.
Бразилецът хвърли ръкавицата в първата надпревара на електрическите серии MotoE. Гранадо успя да атакува и изпревари по-бързо стартиралия Лукас Тулович (Tech 3 E-Racing). Така се измъкна за доминираща първа победа за годината.
Носителят на Световната купа Матео Ферари (Trentino Gresini MotoE) направи типично премерено каране и стана втори. Новакът в класа Доминик Аегертер (GP Dynavolt Intact GP) показа отлична форма и оформи челната тройка. Това бе първото му състезание в MotoE.