MotoE: Гранадо бие Гарцо и Смит в първия старт във Валенсия

Титлата в новите електрически серии MotoE ще се реши утре в последното състезание във Валенсия. Днес, в първия старт, който е предпоследен от шампионата, победата спечели Ерик Гранадо (Avintia Esponsorama Racing).
Във Валенсия той стартира от първа позиция и превърна това в първа победа. Бразилецът излезе начело на водещата тройка на колоната и спечели. Хектор Гарцо (Tech 3 E-Racing) не можа да го настигне. Той обаче се справи по-добре от Брадли Смит (One Energy Racing) в последната обиколка.
Смит имаше пролука да излезе напред. Скоро първите трима се откъснаха от лидерът в класирането за Купата Матео Ферари (Trentino Gresini MotoE). Той изостана на няколко секунди 4-и. Гранадо се справи по-добре от Смит две обиколки преди края. Той ес бори и с Гарцо и със Смит во финала. Така Гранадо пресече финала с 0.5 сек. преднина.
След като Ферари стана 4-и, остават трима пилоти, които могат да могат да претендират за титлата на MotoE за 2019 г.