Moto2: Наваро тръгва първи на Рикардо Тормо

Хорхе Наваро (MB Conveyors Speed Up) спечели последната първа позиция за сезона в Moto2. Той изпревари новакът Хорхе Мартин (Red Bull KTM Ajo) за Гран при на Валенсия
На пистата Рикардо Тормо Наваро постигна 1:34,461 сек. Двамата испанци на първо и второ място бяха разделени само от 0.017 сек. Трети стана Стефано Манци, който спечели първия старт от първа редица за MV Agusta Temporary Forward.
Съотборникът на Наваро – Фабио ди Джанантонио бе първият, който оглави класирането в Moto2 по време на Q2. Италианецът обаче завърши в чакъла на завой 5. 7 минути преди края на сесията „Дига“ бе изместен от първото място от бившия си съотборник в Moto3 през 2018 г. Мартин, а разликата бе 0.039 сек. После Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo) зае 2-ото място. Тогава на пистата с най-добро време бе още един мотор  Speed Up – на Наваро, който бе с 0.185 сек. по-бърз от всички. Лука Марини (SKY Racing Team VR46) стана втори.
След това обаче Манци успя да подобир времето на Марини и да донесе на MV Agusta първия стар от челната редица в Moto2 за сезона. За Марини остана 4-ото място, благодарение на бързата и последна обиколка. До него се нареди Том Люти (Dynavolt Intact GP) който ще се бори за второто място за 2019 г. от втора редица. Трети там остана Ди Джанантонио – 6-и.
Биндер стана 8-и и е първи на 3-а редица. До него са Аугусто Фернандес (FlexBox HP 40) и Енеа Бастианини (Italtrans Racing Team). 10-и е Сам Лоус (Federal Oil Gresini Moto2).