MotoE: Дубъл за Ферари на Мизано

След като вчера Матео Ферари (Trentino Gresini MotoE) спечели пърото състезание в електрическия шампионат, днес дублира победата си. Италианецът бе най-бърз на трасето в Мизано и във второто състезание. Той взе максималните 50 т. Ферари победи Хектор Гарзо (Tech 3 E-Racing) с 2.6 сек. Трети стана Матия Касадей (Ongetta SIC58 Squadra Corse), който се докопа до подиума в последния завой.
Вчера състезанието бе драматично. Днес – също. Особено за претендента си титлата Ксавие Симеон (Avinitia Esponsorama Racing), който вчера стъпи на подиума. Сега той направи хайсайд на завой 2. Няколко състезатели едва избягаха от инцидента. Това бяха Брадли Смит (One Energy Racing), Майк ди Мелио (EG 0,0 Marc VDS) и стартиралия от първа позиция Алекс де Анджелис (Octo Pramac MotoE). Последният взе и холшота.
Ферари се закачи на опашката на Де Анджелис. Мария Ерера (OpenBank Angel Nieto Team) тръгна напред и зае 3-о място. Ферари поведе в началото на втората обиколка, на завой 2.  Първите шест бяха само в 1,5 сек.  Де Анджелис имаше проблем с изкачването по хълма към завой 7. Това бе въздух за Ферари.
Де Анджелис катастрофира на 13-ия завой. Ферари дръпна напред, следван от Гарзо, Касадей, Канепа и Ерера. За 6-о място спориха Смит, Ерик Гранадо (Avinita Esponsorama Racing) и Йеско Рафин (Dynavolt Intact GP).

Всичко се реши в последния сектор на последната обиколка. Гарзо излезе извън ограниченията на трасето при бързото влизане в завой 11.

Когато пилотите влязоха на Стадиона, Канепа се опита да изпревари Гарзо за 2-ото място на завой 14. Последният държеше външната линия, който му даваше предимство за влизане в завой 15. вода и впоследствие , имаше вътрешността за 15-ти тур. Тогава, от 4-о място, Касадей атакува Канепа в последния завой.
Ферари взе победа номер две за уикенда. Гарзо и Касадей окупираха останалите места на подиума. Канепа го изпусна само с 0.055 сек. Ерера направи чудесно каране и стана 5-а. В дуела за 6-о място Гранадо надделя. Рафин също запазва надежди за титла със 7-отно място, а Смит е 8-и. Топ 10 оформиха Нико Терол (OpenBank Angel Nieto Team) – 9-и и Ди Мелио.
Световната купа FIM Enel MotoE има нов лидер – Ферари, който води с 19 т. два кръгта преди края. Те ще са във Валенсия в последния старт от шампионата през ноември.