Moto3: Салом бие Ринс в трилъра на Сепанг

След 18 драматични обиколки на Сепанг, лидерът се сменяше на всяка обиколка. Салом стартира от първа позиция, като до него бяха Алкесис Мазбу (Ongetta-Rivacold) и Николо Антонели (GO&FUN Gresini Moto3). Масбу поведе в началото на състезанието и бе лидер на група от 6 пилоти, а на финала стана 7-и.
Лидер на последната обиколка бе Салом, но той загуби преднината си от Ринс (Estrella Galicia 0,0), който го атакува на последния завой на Луис Салом издържа на натиска. Така Ринс не можа да направи хеттик от три поредни победи. Третият – Мигел Оливейра и отборът му Mahindra Racing спечелиха първият си подиум за 2013 г., а топ 5 допълниха съотборникът на Ринс – Алекс Маркес, Маверик Винлес (Team Calvo), а 6-и стана Джак Милър (Caretta Technology – RTG), само на секунда след победителя.
Масбу стана 7-и пред Йонас Фолгер (Mapfre Aspar Team Moto3), който спечели Warm-Up сесията.Неговата съотборничка Ана Караско спечели първата си точка в шампионата като завърши 15-а.
С тази победа Салом вече води с 284 т. три старта преди края на шампионата и е на 14 пред Ринс, а му трябват максимум 75 за да стане шампион. Винялес е трети с 258 т и с 26 след Салом пред следващия старт в Австралия.