Moto3: Биндер взе първата позиция в последния момент

Шампионът Брад Биндер от Red Bull KTM Ajo грабна първата стартова позиция в Гран при на Австралия в клас Moto3 след изключително оспорвана битка в последните минути от сесията. Заради падане на Хуанфран Гевара (RBA Racing Team) сесията бе спряна за втори път.
И при подновяването й оставаха само 4 минути до финала. При променливите условия на трасето с всяка изминала минута пистата ставаше все по-бърза. Това накара пилотите масово да въртят бързи обиколки до самия край.
Фабио Куартараро от Leopard Racing бе начело в класирането преди последната обиколка на Биндер, като все пак завърши сесията втори, като изостана от водача на 0.094 сек. Първата редица допълни Николо Булега (Sky Racing Team VR46).
За последния сесията можеше да завърши и по-добре, като той бе водач преди последните опити. Булега претърпя и падане преди първото спиране на сесията. То дойде заради инцидент на Франческо Баганя (Pull&Bear Aspar Mahindra).
Габриел Родриго (RBA Racing Team) превърна силното си каране от тренировките в 4-а позиция в сесията за място на старта. Втората редица допълниха Джон Макфий (Peugeot MC Saxoprint) и Ливио Лои (RW Racing GP BV).
Борещите се за 2-ата позиция в крайното класиране Хорхе Наваро (Estrella Galicia 0,0) и Енеа Бастианини (Gresini Racing Moto3) имаха трудна сесия и завършиха едва на 13-о и 15-о място.