Moto2: Морбидели „се събуди“ и спечели в Арагон

Франко Морбидели  (EG 0,0 Marc VDS) спечели Гран При на Арагон в средния клас Moto2 и увеличи преднината си във временното класиране. Франки води страховита битка през цялата дистанция с Матия Пасини (Italtrans Racing), като непрекъснато си разменяха местата. В последната обиколка Морбидели натисна Пасини, изпревари го и така Матия остана втори на 0,145 сек., а трети бе стартиралия от първа позиция Мигел Оливейра от екипа на Red Bull KTM Ajo.
Преди това състезание Морбидели водеше само с 9 т. пред Томас Люти (CarXpert Interwetten), след като италианеца направи редица несполучливи състезания. Сега обаче се събуди, той като мераците му за титлата взеха да се топят и даде всичко от себе си, за да спечели. Това е 8-ата победа за сезона на Морбидели, с която натрупа 248 т. и дръпна пред Люти с 21 т. Самият Люти завърши 4-и, но шансовете му за титла се запазиха.
Пети, след Люти завърши новакът Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo), който за втори пореден път финишира в топ 5 и продължава отличното си представяне, след като имаше проблеми с травми в началото на сезона. Друг новак – Хорхе Наваро (Federal Oil Gresini Moto2) стана 6-и, само на няколко десети от  ветерана Симоне Корси (Speed Up Racing), когото изпревари в последните обиколки. Такаки Накагами (Idemitsu Honda Team Asia) финишира на много малка разлика след италианеца – само 0.033 сек.  Девети бе Сандро Кортезе (Dynavolt Intact GP), който води сериозна битка с Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS) преди да отпадне. След Кортезе – 10-и финишира Франческо Баная (Sky Racing Team VR46).