Moto2: Биндер с втора победа за сезона Moto2: Биндер с втора победа за сезона

Брад Биндер записа втора победа за сезона в Moto2. Пилотът на Red Bull KTM Ajo триумфира на Арагон, като остави зад себе си Хорхе Наваро (HDR Heidrun Speed Up) и стартиралия от първа позиция Алекс Маркес. По този начин Наваро излезе 2-и в шампионата, зад убедителния лидер Маркес.

След отлично потегляне, Биндер поведе колоната пред Лука Марини (Sky Racing Team VR46), Маркес и Аугусто Фернандес (FLEXBOX HP 40), който преди този кръг бе 2-и в първенството.

Биндер веднага се откъсна напред, докато зад него Фернандес, който се намираше зад Маркес, изпусна предницата на мотора си и падна на завой 9. Той се върна в състезанието, но бе много изостанал и завърши едва 22-и.

В края на първия тур Биндер имаше аванс от 0.7 сек пред Марини, Маркес, Томас Люти и Наваро. Алекс и Лука водеха страхотна битка за 2-ото място. А това позволи на Биндер да се откъсне напред. Наваро пък направи 2 поредни най-бързи обиколки и изпревари Люти.

В 12-ия тур Маркес все пак изпревари Марини в оспорвана борба между завои 1 и 4. Малко след това и Наваро задмина Лука, заемайки 3-ото място. Маркес пък започна да настига лидера, като от 2 секунди разликата намаля на 1 сек 5 обиколки преди края.

После обаче Алекс загуби темпо и 3 обиколки преди края Наваро го задмина. И на свой ред той настигна Биндер. Влизайки в последната обиколка, разликата между двамата беше само 0.4 сек. Грешки на Хорхе в завои 8 и 15 обаче не му дадоха шанс за атака. Така той завърши 2-и, а зад Маркес на 4-а и 5-а позиция останаха Марини и Сам Лоус.