Moto2: Биндер пощури феновете на КТМ с победа у дома Moto2: Биндер пощури феновете на КТМ с победа у дома

Централната трибуна на пистата Ред Бул Ринг избухна в оранжево. Причината е победата на Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo) у дома. Пилотът на КТМ взриви трибуните с домашната победа на австрийската марка. Това стана навръх 24-ия си рожден ден. Освен това, биндер спечели първата си победа за 2019 г. и първа за КТМ.

Биндер успя да се пребори с лидера във временното класиране Алекс Маркес (Marc VDS EG 0,0) на последната обиколка. Няколко пилота от лидерската група катастрофираха.

Биндер взе холшота от втора позиция. Зад него заелият първа позиция Тецуя Нагашима  (ONEXOX TKKR SAG) не направи добро тръгване. Остана 3-и зад Шави Виерге (Marc VDS EG 0,0), който направи страхотен старт от 3-а редица. Японецът все пак изпревари Виерге. Испанецът имаше инцидент, а японецът не можа да стигне до подиума.

На 8-ата обиколка за второто място се заформи сериозна битка. Тя бе между Лука Марини (SKY Racing Team VR46), Том Лути (Dynavolt Intact GP), Енеа Бастианини (Italtrans Racing) и Реми Гарднър (ONEXOX TKKR SAG), които започнаха война, сякаш е последната обиколка. Тя бе спечелена от Гарднър.

След това Гарднър избяга от лудата надпревара и догони Биндер в предната част на състезанието.

Първият опит на австралиеца да грабне първото място от Биндер се провали. Той отвори широко завой 1, което позволи на Биндер да излезе отново начело. Следващият опит на завой 1 пак не успя. Имаше нови опити, но Гарднър остана втори. Междувременно Бастианини и Маркес, които бяха тръгнали от четвърта редица, догониха Гарднър. Той за трети път отвори широко завой 1, но този път при връщането си на пистата закачи задното колело на Маркес и се разби.

Другата катастрофа бе между Марини и Бастианини на завой 9. Пет обиколки преди края Марини при спирането за завой загуби контрол на предницата и подбра Бастианини.  Това остави Биндер и Маркес да се борят за първото място.

Лидерът в шампионата Маркес започна да притиска рожденика Биндер, но австралиецът успя да удържи позиция и да спечели първата си победа за 2019 г. И то на Ред Бул Ринг.

Маркес остана втори. Последното място на подиума зае Хорхе Наваро (Beta Tools Speed Up). Това е 5-иат му финал в топ 3 за сезона.

След него бяха съотборниците от FlexBox HP40 Лоренцо Балдасапи – 4-и и  Аугусто Фернандес – 5-и. Шести е Люти, който сега изостава на 43 т. от Маркес. 7-и стана другият пилот на Red Bull KTM Ajo Хорхе Мартин, който е пред бъдещия си съотборник през 2020 г. Икер Лекуона (American Racing KTM). Топ 10 оформиха Марсел Шрьотер (Dynavolt Intact GP) и Матия Пасини (Tasca Racing Scuderia Moto2).