Гелазникас с КТМ продължава да води в Balkan Offroad Rallye 2018

Мегамаратонският четвърти ден на международната надпревара Balkan Offroad Rallye 2018 отведе участниците от Старосел до черноморския курорт Дюни. Българските пилоти продължават да окупират челните места при крос-кънтри автомобилите в генералното класиране, макар етапът да бе спечелен от германски екипаж. При мотоциклетите, Арунас Гелазникас от Латвия с КТМ продължава да е тотален доминатор в Balkan Offroad Rallye 2018.
Франк Стенски (Mercedes), неколкократен шампион от RBI сериите в Полша, бе най-бърз в големия преход от запад на изток, като успя да измъкне 46 секунди на водача в генералното класиране Константин Чолаков (Toyota). Трети за деня бе Десислав Славчев (Mercedes), който запазва тази си позиция и в генералното, след Дончо Цанев (Proto, 5-и за деня). Лидерския „пакет” допълва Методи Паунов (Nissan).
В стартиралото паралелно състезание за исторически автомобили Balkan Classic Rallye, класирането след първия етап оглави южноафриканецът Джоф Бел с Datsun 240Z. Вицешампионът от миналогодишното издание на макадамовата надпревара, надделя над пилотите на Porsche Патрик Де Фран (Блегия) и Бертран Пиера (Франция).