Eндуро: Андон Чулев печели първия кръг в Казанлък

Чулев поведе в класирането още в първия ден, когато състезанието започна със супер теста в село Енина. Трасето бе ново и доста трудно, защото бяха изградени различни препятствия, изискващи максимума от състезатели и мотоциклети. След Чулев се наредиха Станислав Стоянов и Георги Тодоров-Кокера.
Надмощието на Ади продължи и през втория ден, когато бе истинското изпитание. Още от сутринта заваля дъжд и трасето беше разкаляно. То бе с дължина 35 км с изкачвания до билото на Стара планина и спускания обратно. Маршрутът бе изключително тежък заради калта. Чулев и Мартин Иванов (Луда работа, Стара Загора) с КТМ 450 постоянно си разменяха лидерството в надпреварата. Всичко свърши, когато Мартин направи голямо закъснение на часова контрола и получи сериозно наказание, което го прати назад в класирането. Затова пък нагоре се изстреляха Михаил Митов и Станислав Стоянов. Инцидентите и паданията изобилстваха. Шампионът за миналата година Георги Тодоров-Корера дори не успя да завърши. Той не уцели най-верния маршрут по трасето, отпадна много физически и спря. Така след втория ден Чулев имаше 25 точки, Митов – 22, а Стоянов – 20 точки.
Последното изпитание бе ендуро-крос с масов старт на мотоциклетите по затворен маршрут. Трасето беше подбрано изключително добре от организаторите и бе много зрелищно с пресичания на Стара река. Неслучайно зрителите бяха на тълпи около него. Чулев този път се бори с друг претендент – Николай Мартинов-Сървайвъра и отново спечели.