Белгия спечели 67-ия Мотокрос на нациите

Белгийците стартираха с Джеръми ван Хоребек и Кен де Дикер, които станаха 7-и и 8-и в първото състезание. Във второто състезание Белгия влецзе на 4-о място, но всичко се промени за тях, когато Клемент Десал стана трети, а Ван Хоребек – 7-и. В третата надпревара Белгия затвърди победата си с второто място на Де Дикер. Така Белгия спечели и наградата „Чембърлейн“. За последен път белгийците спечелиха Мотокроса на нациите през 2004 г. в Лиероп, Холандия, когато в отбора бяха Стефан Еверетс, Кевин Стирийбос и Стийв Рамон.
Екипът на САЩ не направи добър старт с Райън Дънги и Ели Томак – 6-и и 16-и. Тимът обаче се изправи на крака с успеха на Томак – втори след Кен Роксън във втория старт, а Джъстин Барсиа – 4-и. Американците се придвижиха от 7-и до втори само на 3 т. след Белгия, а в третото състезание Дънги стана 7-и.  Италианците са доволни, че станаха трети, след като световният шампион Антонио Кайроли спечели две от състезанията, а Алесандро Лупино и Давид Филипаертс влизаха в топ 10.
Резултати
Първо състезание (МХ1 и МХ2): 1. Антонио Кайроли (Ит) с KTM, 2. Кен Роксен (Гер) с KTM, 3. Томи Съръл (Вбр) с Kawasaki, 4. Дийн Ферис (Авл) с Yamaha, 5. Готие Паулин (Фр) Kawasaki, 6. Райън Дънги (САЩ) с KTM.
Второ състезание (МХ2 и Open): 1. Роксен, 2. Ели Томас (САЩ) с Honda), 3. Клемент Десал (Бел) със Suzuki, 4. Джъстин Барсиа (САЩ) с Honda, 5. Ферис, 6. Танел Леок (Ест) с TM.
Трето състезание (МХ1 и Open): 1. Антонио Кайроли (Ит) с КТМ, 2. Кен де Дикер (Бел) с KTM, 3. Евгени Бобришев (Рус) с Honda), 4. Макс Нагъл (Гер) с Honda), 5. Съръл, 6. Готие Паулин (Фр) с Kawasaki.