WSS: Софоглу спечели първото си състезание за сенон 2014

В типична за WSS надпревара с малки разлики между пилотите, турчинът със своето Kawasaki бе неудължим. В първите обиколки група от 6 състезатели се откъсна напред, а победителят от Австралия Жул Клузел (MV Agusta RC – Yakhnnich Motorsport) направи рекордна обиколка – 2:01,708. Битката продължи между Михаел ван дер Марк (Pata Honda World Supersport Team), Софоглу (Mahi India Kawasaki Team), Клузел и Кев Кулан (DMC Panavto-Yamaha).
На 12-ата обиколка Клузел и Кулън се сблъскаха в края на задната права. Двамата пилоти паднаха, но продължи само Кулън.  Този инцидент даде на Софоглу комфортна преднина пред Ван дер Марк, който стана втори, а третото място на подиума попълни Флориан Марино (Kawasaki Intermoto Ponyexpres). Четвърти бе Лоренцо Занети PATA Honda World Supersport, а Кулън стана 5-и, въпреки падането.