WSS: Сам Лоус печели на Нюрбургринг и увеличава преднината си

Той пресече първи финала на пистата Нюрбургринг, след като основния му конкурент за световната титла в Суперспорт  и шампион в класа Кенан Софоглу (Mahi Racing Team India Kawasaki), отпадна на 10-ата обиколка, след като катастрофира във втория завой.
Лоус не направи добър старт от първа позиция, но започна да преследва шампиона. Софоглу обаче отпадна от състезанието, а неговият съотборник Фабиен Форе остана втори след британеца. Сега Лоус води с 54 т пред Софоглу във временното класиране, три кръга преди края на шампионата. Турският пилот се надява на успех в домашното си състезание на 15-и септември. Трети стана Кев Кулън (DMC-Lorenzini Kawasaki), който направи много силна последна част на състезанието и спечели първия си подиум в кариерата си на пилот в WSS, като бе по-бърз от Лоренцо Занети (Pata Honda World Supersport) в последните етапи. Владимир Леонов (Yakhnich Motorsport Yamaha) бе на 3-о място, когато отпадна с технически проблем на 15-ата обиколка.
Пети стана Михаел ван дер Марк (Pata Honda World Supersport), а след него финишираха Рикардо Русо (Puccetti Racing Kawasaki), Роберто Тамбурини (Team Lorini Honda) и Джак Кенеди (Rivamoto Honda).