WSS: Кенан Софоглу печели на Имола

Шампионът водеше 14 обиколки и бе обявен за победител, той като състезанието бе спряно с червен флаг. Причината бе технически проблем в мотоциклета CBR 600RR на Валентин Дебис (Prorace Honda) и разлятото масло по пистата.
Второ място спечели Сам Лоус (Yakhnich Motorsport Yamaha) който направи лош старт, но след това навакса и успя да завърши пред своя съотборник Владимир Леонов, като успя да го атакива и изпревари в последния завой. Руският пилот водеше в първата част на състезанието, но после отстъпи назад. Лоренцо Занети от екипа на Pata Honda и Михаел ван дер Марк завършиха на 4-о и 5-о място съответно. Лука Скаса (Intermoto Ponyexpres Kawasaki) спечели по атрактивен начин битката за 6-о място с Андреа Антонели (Goeleven Kawasaki). Също с тежка битка съотборникът на Скаса – Флориан Марино успя да заеме 8-а позиция.