WSBK: Баутиста печели първия старт у дома WSBK: Баутиста печели първия старт у дома

Лидерът в шампионата на WSBK Алваро Баутиста (ARUBA.IT Racing – Ducati) спечели 12-ата си победа за сезона. Това стана на домашното му състезание на пистата Херес – Анхел Нието. Той победи в първото състезание, след като Алекс Лоус и Джонатан Риа се сблъскаха.

Риа (Kawasaki Racing) направи фантастичен старт, след като тази сутрин бе най-бърз на квалификацията и спечели  първа позиция. Той взе холшота и започна да трwпа аванс, въпреки че Баутиста се опита да го атакува от външната страна. Малко след това, между завои 4 и 5, испанецът го атакува и излезе пред Риа. В края на първата обиколка Алекс Лоус (Pata Yamaha) бе трети пред съотборника си Михаел ван дер Марк. Мако Меландри  (GRT Yamaha) беше след тях.

По-късно, битката за 3-о място започна между Ван дер Марк и Лоус. Хорландецът излезе пред съотборника си и атакува Риа. Той от своя страна губеше време от Баутиста.

Двамата пилоти на Yamaha се приближиха до 4-кратния световен шампион. Северно ирландецът нямаше защита срещу Ван дер Марк. Той го изпревари 12 обиколки преди края на завой 6. След това и Лоус искаше да направи същото на завой 2, след като Риа сгреши. Лоус направи същата грешка на завой 5, а на следващия Риа излезе напред.

Турчинът Торпак Разгатлиоглу  (Turkish Puccetti Racing) направи страхотен старт от 11-а позиция и стана 5-и.

После той атакува Меландри, за да му отнеме 4-ото място. Италианецът не се предаде и задържа позицията си. Това е най-доброто му класиране, след като стана 3-и в първото състезание на Филип Айлънд.

Ван Дер Марк също напра преднина, но далече зад Баутиста. Риа и Лоус започнаха битка до края на състезанието. След многократни чисти изпреварвания, в които двамата си разменяха позициите, на последната обиколка Риа задържа 3-ото място.

Баутиста спечели, Ван дер Марк стана втори. Риа и Лоус се сблъскаха и Алекс падна. Извиненията на Риа не помогнаха, тъй като лявата ръкавица на Лоус бе скъсана при инцидента.

Меландри стана 4-и, а Разгатлиоглу – 5-и. Том Сайкс (BMW Motorrad) финишира 6-и, пред съотборника на победителя Баутиста –  Чаз Дейвис. Топ 10 оформиха Сандро Кортезе (GRT Yamaha), Леон Хаслам (Kawasaki Racing) и Михаел Рубен Риналди (BARNI Racing).