WSBK: Алекс Лоус най-бърз на Филип Айлънд

Само 37 хилядни от секундата разделиха Лоус във втората свободна тренировка от Марко Меландри (Aprilia Racing Team). След като първата сесия бе на мокра писта и само няколко пилоти излязоха да карат, във втората сесия времето бе добро. Сензационно представящият се новак постигна време от 1:31,100 и оглави класирането, а след него се нареди съотборникът му Юджийн Лавърти. Когато обаче сесията приближи към края се, Меландри излезе на второ място, а след него бе сънародникът му Давиде Джулиано (Ducati Superbike Team). Четвърти стана световният шампион Том Сайкс (Kawasaki Racing Team), който направи най-добрата си обиколка също в последните минути на сесията. Сайкс излезе извън пистата, докато неговият съотборник Лорис Бас направи третата си катастрофа за тази седмица и за щастие се отърва без контузии. Младият французин стана 8-и, след Леон Хаслам (Pata Honda World Superbike) -7-и. В последните минути на сесията Лавърти бе изместен на 6-о място, а пети стана съотборникът на Хаслам – Джонатан Рей.
Час Дейвис (Ducati Superbike Team) направи атрактивен хайсайд на завой 9 и бе закаран в медицинския център за преглед, но преди това записа 9-о време. Миналогодишният победител в първото състезание Силвен Жинтоли (Aprilia Racing Team) бе 10-и.