WorldSBK: Риналди триумфира за първи път в кариерата си

Михаел Рубен Риналди (Team GOELEVEN) с Ducati спечели първата си победа в WorldSBK. Италианецът постигна успеха си в първото състезание от кръга Pirelli Teruel на пистата Моторланд Арагон. Той вчера бе най-бърз на тренировките, а днес триумфира и в състезанието след отлично каране.

Световният шампион Джонатан Риа (Kawasaki Racing) спечели сутрешната квалификационна сесия Суперпол и то с рекорд – 1:48,767.

Това е втори пореден полпозишън за пилота от Ълстър и втори пореден рекорд. Миналата седмица Риа пак бе на първа позиция с рекорд. Така шампионът вече има 26 първи позиции в WorldSBK, което го нарежда на 3-о място в класацията за всички времена и е наравно с Трой Бейлис.
В сесията на първа редица до него бе Риналди. За независимия пилот това бе най-добрата му стартова позиция в кариерата и 150-ия пилот, който тръгва от първа редица в историята на шампионата. След него само на 0,005 сек. трети остана Скот Рединг (ARUBA.IT Racing – Ducati). Машини па пет производителя окупираха първите 7 места.

Въпреки лошото си потегляне, Риналди излезе на втора позиция в края на първата обиколка. Той показа добра скорост на своя мотоциклет Ducati.

На завой 16 изпревари шампиона Риа. Така Риналди поведе и финишира първи. Втори стана Риа, на повече от 6 секунди. Тъй като Скот Рединг катастрофира на 7-ата обиколка, когато бе притиснат от Алваро Баутиста (Team HRC). Сега 5-кратният световен шампион е с 30 т. преднина от Рединг в шампионата.
Съотборникът на Рединг в ARUBA.IT Racing – Ducati Чаз Дейвис стана 3-и. Той донесе две места на подиума за Ducati. Дейвис се бореше с Баутиста, преди испанецът да катастрофира на 14-ия завой на 14-ата обиколка. Четвърти финишира Миахел ван дер Марк (PATA YAMAHA). Нидерландецът бе  най-бързият пилот на Yamaha, като бе пред съотборника си Топрак Разгатлиоглу.
Алекс Лоус (Kawasaki Racing) стана 6-и, след като направи титанична битка с няколко пилоти. Един от тях е Юджийн Лавърти (BMW Motorrad). Ирландецът постигна най-добрият си резултат – 8-о място. Топ 10 затвориха Федерико Карикасуло (GRT Yamaha) и другият пилот на BMW Том Сайкс.