В Тайланд – задължително с каски



Така че скоро местни мотористи и туристи ще забравят за удоволствието да се разкарват из Банког, Пукет и други градове без каски на главите.
Първо законът ще бъде въведен от 1 юли 2010 г. именно в Пукет, където водачи и пътници на мотоциклети и скутери ще бъдат глобявани, ако бъдат хванати без каски. Решението шлемовете да станат задължителни е с цел да се намалят нещастните случаи, които завършват със сериозни травми и дори смърт. Кога законът ще започне да действа на цялата територия на Тайланд, още не е ясно.

Друг закон, свързан с безопасността, който се подготвя е ограничение броя на седалките на един байк. Не е тайна, че в Югоизточна Азия на едно двуколесно превозно средство се придвижват цели семейства.