Трето място при дебюта за Zedmoto

Екипът завърши трети с 42 точки сред общо 24 участващи. Пред Zedmoto бяха само Team Bulgaria и Prima Build.  Отборът имаше участници във всички стартове, а на почетната стълбичка се качиха петима състезатели.

Младата надежда на българския мотоспорт Лили Великов “Крейзи Лилко”  стана трети в клас 125 куб. см. В супербайка Горан Цървишки завърши трети при 600-кубиковите машини и Владислав Димитров – втори при хиледарките. В Суперспорт медал за Zedmoto спечели Иван Грозев – Доксата с трето време в класа и шесто в състезанието. Четвъртокласникът Милен Георгиев се състезаваше в скутери до 100 куб. см и в Супермото джуниър 65 кубика. Младият състезател се представи много добре, като зае съответно второ и трето място.
Това състезание бе първото официално участие на Zedmoto Team и основателят и мениджър на отбора Петър Лозанов заяви: "Доволен съм от работата на момчетата! Започнахме едва ли не на шега и ето че вече имаме медали във всички класове."