Терол печели победа в Катар

Под светлините около пистата Лосаил той спечели победата в клас 125 куб. см и започна сезона с пълен актив от 25 точки. Нещо повече – Терол бе най-бърз във всяка сесия, а в състезанието постигна хеттрик – старт от първа позиция, най-бърза обиколка и победа.
Времето за състезанието бе перфектно – нямаше вятър и температурата бе 27 градуса. Машина Aprillia печели състезанието в Катар в клас 125 куб. см в последните пет години, а Терол донеше шестата поредна за марката. Пилотът в Bankia Aspar спечели състезанието в катар и през 2010 г., а сегашната е шестата му в този клас. Нико бе лидер в състезанието от старта до финала, като преднината му пред втория бе огромна – 7,710 сек.
За другите две места на подиума, отстрани на Терол, битката бе в група от четирима пилоти, които се движеха след испанеца. Второто място спечели Сандро Кортезе (Intact Racing Team Germany), който стартира в своята Гран При номер 100 и взе своя шести подиум при 125-кубиковите. За последното място на подиума битката бе направо луда, но бе спечелена от опитния Серхио Гадеа (PEV-Blusens-SMX Paris Hilton), който спечели първата Гран При на Катар през 2008 г. Той успя да се пребори с Ефрен Васкес (Ajo Motorsport) и Йонас Фолгер (Red Bull Ajo Motorsport), които бяха много близо до Гадеа. Шести стана французинът Йохан Зарко (Ajo Motorsport), а след него бе Алберто Монкайо (Team Andalucía Banca Cívica) и Луис Салом (RW Racing GP). Последните двама, които запълниха топ 10 бяха новаците Маверик Винялес (PEV-Blusens-SMX Paris Hilton) и Мигел Оливейра (Team Andalucía Banca Cívica).
Хектор Фобел (Bankia Aspar) също се бореше за място на подиума, но получи механична повреда 5 обиколки преди края на състезанието и едва успя да финишира на 11-а позиция. Адриан Мартин (Bankia Aspar) катастрофира на втората обиколка, получи леки натъртвания и повреди по мотоциклета, но успя да се върне в състезанието и завърши последен. Не такъв късмет обаче имаше японецът Хироки Оно (Caretta Technology Forward Racing), който бе на 13-а позиция, но не завърши състезанието.