Световният шампион Теодор Кабакчиев триумфира в Three Mountains Hard Enduro Bansko Световният шампион Теодор Кабакчиев триумфира в Three Mountains Hard Enduro Bansko

Световният шампион по Суперендуро Теодор Кабакчиев спечели надпреварата в клас „Профи“ в състезанието Three Mountains Hard Enduro Bansko. Това бе първият кръг от BG X Enduro Championship. Кабакчиев събра общо 40 точки от двете дисциплини .
Габровецът, който е пилот на Екстрийм рейсинг с КТМ завърши първи в съботната навигация. Днес пък спечели  ендурокрос, като грабна победата и в двата манша. Втори завърши Любомир Иванов (МСК Препараторите ) с 34 т.  (12+22). Трети стана Илиян Кузманов (СК АФГ) с Honda и с 30 т. (10+20).

В клас „Експерт“ първи стана  Кристиан Петров (МСК Хард райдърс) с КТМ. Той взе  общо 40 т. от двете дисциплини (15+25).  В категория „Сеньор“  победител е Асан Имамов (Ендуро клуб Корница) с КТМ и 34 т. (9+25). Среброто стана притежание на Георги Дамянов (МСК Хард райдърс) с Husqvarna. Той има 34 т. (12+22). В дисциплината ендурокрос днес с първи позиции и в двете пробягвания на трасето беше Стоян Пачарозов (МСК Ексендуро Кърна) с КТМ.  Така той взе бронзов медал.
В клас „Хоби“ победител стана Камен Дочев с KTM с 37 т. (15+22). При жените първото място бе за единствената участничка Габриела Мартинова (СК Екстрийм рейсинг) с КТМ – 40 т. (15+25).