Щефан Брадъл печели Moto2 на Лосаил

Това е втората победа на Брадъл в средната категория, постигната от първата му полпозишън в кариерата. Германецът поведе още от старта и победи с преднина от 4,330 секунди. Това състезание миналата година спечели Шоя Томизава, който по-късно загина. Сега условията на трасето бяха перфектни, а в колоната на пилотите имаше общо 16 победители в Гран При досега. Второто място спечели Андреа Яноне (Speed Master), който взе своя 14-и подиум в кариерата. Яноне стартира от 16-а позиция и достигна до 9-о място в края на първата обиколка, а на второ излезе на 9-ия тур. Томас Люти (Interwetten Paddock Moto2) финишира трети, след като изравни най-доброто си класиране на старта – трети. Юки Такахаши (Gresini Racing) бе изпреварен от Алекс де Анжелис (JiR Moto2) в последната обиколка и изостана пети. След много лош старт от първа редица световният шампион в клас 125 куб. см Марк Маркес (Team Catalunya Caixa Repsol) направи живота си при своя дебют в Moto2 труден и катастрофира в първата част на състезанието от 20 обиколки. Симоне Корси (Ioda Racing Project) стана шести на 14.217 сек. от победителя в състезанието. Той победи французина Жул Клузел (Forward Racing) точно на финала, а след това дуо беше Микеле Пиро (Gresini Racing Moto2) – 8-и. Най-добрият дебютант беше Брадли Смит (Tech 3) – 9-и, който победи Хулиан симон (Mapfre Aspar).