Победа на Елиас след трагедията

Елиас стартира от първа позиция и спечели състезанието, като увеличи преднината си във временното класиране на 83 точки. Освен че е шеста победа за Тони, това е и четвъртата му поредна за сезона. Хулиан Симон (Mapfre Aspar) излезе на втора позиция, след като завърши втори и всъстезанието, а Томас Люти (Interwetten Moriwaki) се върна на подиума с трето място.
В началото поведе Андреа Яноне, от екипа Fimmco Speed Up, но той направи фалстарт и трябваше да мине през бокса за наказание. Следващото го трио бе Жул Клузел (Forward Racing), Скот Рединг (Marc VDS Racing Team) и Томизава, които поведоха в състезанието. Пилотът на Gresini Racing Елиас поведе след 6-тата обиколка, като успя да настигне лидерската група, заедно със Симоне Корси (JiR Moto2). След това се случи ключовият трагичен момент в състезанието. Преследващите ги трима пилоти – Томизава, Рединг и Алекс де Анжелис, направиха жестока катастрофа. Шоя падна и върху него връхлетяха два мотоциклета. Той и Рединг бяха закарани в болницата в Ричоне, където японецът почина, а Рединг нямаше сериозни контузии.
Симон изпревари Корси и стана втори, а стартиралия с уайлд кард Матия Пасини и Серхио Гадея също катастрофираха. Падна и Юки Такахаши (Tech 3 Racing), който се движеше пети.  Елиас Водеше, а през това време Люти също изпревари Корси. Яноне спря заради повреда, а Хавиел Симеон бе поредният катастрофирал пилот. Елиас финишира с 1.969 секунди пред Симон, а Люти спечели петия си подиум за сезона. Сега Елиас има 211 точки, а Симон със 128 е втори, докато Люти запазва трета позиция със 124.
На следващите места финишираха Корси, Щефан Брадъл (Viessmann Kiefer Racing), Клузел, Габор Талмаши (Fimmco Speed Up), Доминик Агеретер (Technomag-CIP), Клаудио Корти (Forward Racing) и Роберто Ролфо (Italtrans STR).