Отборът MT94 Yamaha спечели 24 часа на Льо Ман

Отборът GMT94 Yamaha – Давид Чека, Николо Канепа и Майк ди Мелио спечели победата в мотоциклетната надпревара 24 часа на Льо Ман. Отборът на Мартин Чой – EKO BMW Motorrad Racing Team не успя да завърши надпреварата, заради повреда в двигателя след 17-ия час.
Екипът на MT94 Yamaha направи 860 обиколки и завърши само на 19,819 сек. от другия тим на Yamaha – YART.
На 3-о място, но на 12 обиколки остана екипът на SRC Kawasaki, които бяха на 44 сек. пред отбора SERT Suzuki, които стартират за първи път без своя водещ пилот Антони Делайе. Той загина тази годна по време на тестове. Екипът SERT обаче запази лидерството си в шампионата, благодарение на новия зимен формат на шампионата. Те обаче водят с 3 т. на Kawasaki.
Над 74 500 зрители гледаха невероятният мотоциклетен фестивал – 40-ото издание на 24 часа на Льо Ман. Yamaha печели надпреварата на Льо Ман за 4-и път. Двете фабрично подготвени машини на Yamaha с номера 94 и 7 се бореха за първото място до последните метри на надпреварата.
Направените от двата отбора 860 обиколки са с 16 повече от предишния рекорд, поставен през 2012 г. За Давид чека, това е втора победа в Льо Ман след първото място през 2005 г., докато за Канепа и за бившия световен шампион в клас 125 куб. см в Гран При Ди Мелио е първа.