MXGP: Йонас и Гайсер най-бързи на тренировките, Майкъл Иванов

Снимки Борис Барболов, LAP.bg
Състезателната програма на Гран при на България по мотокрос на мотополигона “Горна Росица” в Севлиево започна със свободните тренировки за състезателите от европейския шампионат ЕМХ300 и ЕМХ250, а след това в класовете от световния шампионат МХ2 и MXGP.  В състезанията участват общо 93 състезатели от 33 страни. Стартовете, които ще видим са от световното първенство MXGP и МХ2, както и от ЕМХ 250/300 от европейския шампионат. Петима българи участват в надпреварата – Майкъл Иванов (КТМ), който стана 5-и в класирането, Станислав Цеклеов (КТМ), Николай Малинов (КТМ) в ЕМХ 250 четиритактови, Алекс Димитров (КТМ) в клас МХ2, а Петър Петров (Honda) в МХGP.
В европейските серии първи бяха пилотите от ЕМХ300, а най-добро време даде Талон Вернест (Белгия) с КТМ – 2:10,164, следван на 3,043 сек. от италианеца Мануел Якопи с Yamaha. В клас EMX 250 най-бърз беше французинът Моро Струбхард с Kawasaki с време 1:53,589. Само на 0,118 сек. е съотборникът му Матис Боасрем с Honda. Най-добре от българите се представи Майкъл Иванов с КТМ, който стана 5-и на 0,773 сек. от победителя. Николай Маринов с КТМ е 19-и, а Станислав Цекелов с КТМ е 23-и.
emx
Световният шампион Паулс Йонас с КТМ бе най-бърз на тренировките в клас МХ2. Латвиецът постигна време от 1:56,943 и бе единственият пилот, който слезе под 1:57 за обиколка. След него бяха двамата пилоти на Husqvarna – Томас Кяер Олсен от Дания на 0,357 сек., който дълго време оглавяваше класирането по време на сесията и германецът Хенри Якоби на 0,737 сек. във временното класиране Хорхе Прадо с КТМ зае 7-о място, на 1,611 сек. от Йонас. Българският пилот Алекс Димитров с КТМ зае 25-о място.
Con3CFLWgAAdX7-
Световният шампион в „кралския“ клас Тим Гайсер с Honda бе най-бърз в тренировъчната сесия на MXGP. Той постигна време 1:50,334, а след него бяха двете звезди на КТМ – лидерът в класирането Джефри Херлингс на 0,432 сек. и съотборникът му и многократен световен шампион Антони Кайроли на 1,792. Нашият Петър Петров, който се завърна на трасето след контузия, завърши със своят мотоциклет Honda на 18-о място.