MotoGP: Кейси Стонър със световна титла!

Стонър трябваше да завърши сред първите шест, за да спечели титлата, тъй като основния му конкурент Хорхе Лоренсо с Yamaha падна по време на warm-up сесията и счупи четвъртия пръст на лявата си ръка. Кейси, който спечели всички сесии в състезателния уикенд за Гран при на Австралия, стартира от първа позиция и даде всичко от себе си, за да завърши състезанието по шампионски с най-бърза обиколка и победа. Така със забележителен хеттрик и спечелването на короната австралиеца ознаменува рождения си ден. Той донесе първата титла на Honda след 2006 г., когато шампион стана Ники Хейдън. Победата на Стонър донесе и титлата на Honda при конструкторите два кръга преди края на шампионата.
 Подиумът в Австралия бе изцяло от пилоти на Honda. Кейси пресече финала с 2.210 сек. пред Марко Симончели (San Carlo Honda Gresini Team), а трети стана Андреа Довициозо (Repsol Honda).  Състезанието завършиха само 10 пилоти.
Пилотите на Yamaha не стартираха в състезанието. Лоренсо падна след хайсайд на warm-up сесията и счупи пръста си. Бе закаран в болница, където ще се наложи да му правят операция. Съотборникът му Бен Спийс също не стартира, заради контузиите, получени при падането му в квалификациите. При старта Ники Хайдън (Ducati Team) и Марко Симончели подгониха Стонър и италианецът изпревари Хейдън, за да стане втори. След това Марко бе притиснат от сънародника си Андреа Довициозо, но успя да се задържи на второто място. Това бе втори подиум за Симончели през този сезон.Дани Педроса (Repsol Honda) завърши четвърти, като така Honda окупира местата от първо до четвърто. Пети стана Колин Едеуардс (Monster Yamaha Tech 3), след като Валентино Роси (Ducati Team) и Алваро Баутиста (Rizla Suzuki) катастрофираха в битка за тази позиция. Роси искаше да изпревари Баутиста, за да сложи край на 13-годишната си серия без подиум на австралийската писта, но пилотът на Suzuki се хлъзна на мократа от запръскалия в края на състезанието дъжд и повлече със себе си Доктора.
В 10-ата обиколка бе показан бял флаг, като даде възможност на пилотите да сменят мотоциклетните си, но мократа писта съсипа състезанието на Кал Кръчлоу (Monster Yamaha Tech 3) и Хироши Аояма (San Carlo Honda Gresini). Хейдън беше първият, който смени мотора си, следван от Лорис Капироси (Pramac Racing). Ники стана 7-и, следван Ранди де Пюние (Pramac Racing), въпреки разходката му извън трасето, а Лорис остана 9-и зад Тони Елиас.