Moto3: Виети печели първа победа

Челестино Виети (SKY Racing Team VR46) спечели първа победа в кариерата си. Италианецът триумфира в най-малкия клас Moto3 в Гран при на Щирия. Той извоюва победата си в последната обиколка в битка с Тони Арболино (Rivacold Snipers). Така Виети постигна епичния си успех в малкия клас. Ай Огура (Honda Team Asia) взе 4-ия си подиум за 2020 г. Той изигра лидера в шампионата Алберт Аренас (Valresa Aspar Team). Другият претендент за титлата Джон Макфий (Petronas Sprinta Racing) катастрофира.
Четвърти стана стартиралия от първа позиция (Kömmerling Gresini Moto3). Той поведе, но Арболино го изпревари и поведе. Отпред в пакета имаше четирима пилоти. Другите двама бяха Раул Фернандес (Red Bull KTM Ajo) и Тацуки Сузуки (SIC58 Squadra Corse).
Надпреварата бе оспорвана. Двубой за място на подиума имаше между Денис Ончу и Аюми Сасаки (Red Bull KTM Tech 3). Те бяха в топ 5, когато между тях имаше контакт.  Ончу забави ход и Сасаки го удари отзад. На предпоследната обиколка на завой 9, Джон Макфий изостана, за да отстъпи мястото си на Виети.
В последната обиколка Виети поведе, а Арболино го преследваше. Тони обаче направи грешка и Виети взе първата си победа. Арболино остана втори, а Огура – 3-и. Той доближи лидера в шампионата Алберт Аренас.
За Родриго 4-ото място и най-доброто класиране за сезона.  Пети стана Аренас, който за втори път този сезон не е на подиума, но взе точки. Шести стана Дарин Биндер  (CIP Green Power). Топ 10 оформиха Тацуки Сузуки (SIC58 Squadra Corse), Раул Фернандес (Red Bull KTM Ajo), Стефано Непа (Valresa Aspar Team) и  Серхио Гарсия (Estrella Galicia 0,0).