Moto3: В Аржентина Масия взе първата си победа

Хауме Масия (Bester Capital Dubai) спечели първата си победа в кариерата на пилот в Moto3. Той триумфира в Гран при на Аржентина на пистата Термас де Рио Ондо. Испанецът пресече финала на 0,108 сек. пред Дарин Биндер (CIP Green Power). Трети в невероятното състезание стана Тони Арболино (VNE Snipers) на 0,295 сек.

Масия за първи път в кариерата си тръгна и от полпозишън, а след него бе Арон Канет (Sterilgarda Max Racing), който взе холшота.

Арболино излезе извън топ 10, след като отвори повече първия завой. Канет остана начело, въпреки добрия старт ва николо Антонели (SIC58 Squadra Corse). Той бе пред Масия и заедно с италианеца си разменяха позициите в челото няколко обиколки.
В типичната за Moto3 надпревара 19 пилоти бяха в 2.1 сек.  Извън топ 10 останаха Габриел Родриго (Kömmerling Gresini Moto3) и Джон Макфий (Petronas Sprinta Racing). В тяхната компания остана  и Биндер. После се придвижиха напред. За 12 обиколки имаше 9 различни лидери.  Макфий и Алонсо Лопес (Estrella Galicia 0,0) катастрофираха на завой 13.
В челото Денис Фоджия (SKY Racing Team VR46) влезе в челото, но Канет, Биндер и Родриго бяха първите трима 7 тура преди финала. Пет обиколки преди края първите 17 бяха в 1.7 сек. После в по-малко от секунда се събраха 14 пилоти.

Биндер и Дала Порта бяха начело с Родриго преди последната обиколка. Дала Порта мина пред Биндер на завой 1. На завой 5 Биндер си го върна.

Имаше лек контакт, от който се възползва Родриго, за да поведе. Масия става втори, но на сложния завой 13 той Родриго, Биндер и Арболино търсиха най-добрата траектория. Родриго едва не удари отзад Биндер. Това позволи на Арболино да мине напред, докато Масия държеше лидерството и спечели първата си победа в Гран При. Биндер стана сензационно втори, а Арболино – 3-и.
Антонели стана 4-и. Аюми Сасаки  (Petronas Sprinta Racing) стана 5-и и постигна най-добрия си резултат в Moto3. За местната звезда Родриго остана 6-ото място. След като отвори повече завой 5, Дала Порта финишира 7-и. След него бе Фоджия. Топ 10 допълниха Маркос Рамирес (Leopard Racing) и поредителя от Катар Таито Тоба (Honda Team Asia).