Moto3: Ринс победи Винялес слмед дълга битка

Ринс, който дебютира на тази писта през 2010 г., стартира за 6-и път от първа позиция този сезон. Той не се бореше за позицията си, тъй като водеше, докато зад него се водеше борба между пилотът на Team Calvo Винялес и съотборникът на Ринс от Estrella Galicia 0,0 Маркес започнаха битка, за да доближат в класирането Салом. Така Маркес зае последното място на подиума, докато Салом от 8-о място на старата стана 4-и. Той завърши пред Мигел Оливейра (Mahindra Racing), който стана 5-и. Така Салом има 9 т. преднина пред Ринс, който сега е 3 т. пред Винялес, четири кръга преди сезона. Йонас Форгер стна 7-и за Mapfre Aspar Team Moto3, въпреки че му бе направена операция на фрактура в глезена, получена при  падането на състезанието в Мизано.