Moto3: Йотъл печели първата си победа в дуел с Безеки

Германецът Филип Йотъл (Südmetall Schedl GP Racing) спечели първата Гран При победа в кариерата си в своя старт №91. Той победи в клас Moto3 на пистата Херес след страхотен дуел в последната част от надпреварата с Марко Безеки (Redox PruestelGP). Битката бе изключителна в последната обиколка та до финалната линия, като разликата между Йотъл и Безеки бе 0,059 сек. Подиумът допълни Маркос Рамирес (Bester Capital Dubai). Това стана, след като новакът Алонсо Лопес (Estrella Galicia 0,0) пресече трети финалната линия, но загуби една позиция, защото не бе преминал откъдето трябва. Така Лопес стана 4-и.
Това обаче не бе единствената драма в състезанието. Тя бе четири обиколки преди края на състезанието, а това прокрои основно класирането. Арон Канет (Estrella Galicia 0,0) тръгна да изпреварва на завой 6, на направи контакт с лидера в шампионата Хорхе Мартин (Del Conca Gresini Moto3), Енеа Бастинанини (Leopard Racing) и тони Арболино (Marinelli Snipers). От този инцидент отпаднаха и четиримата. Това изпрати Безеки на второ място и сега той е лидер в шампионата с 8 т. преднина. Безеки е с 63, а Мартин с 55.
Преди тора Мартин спечели старта, а съотборникът ме Фабио ди Джанантонио излезе втори. На завой 2 стана катастрофа между Джон Макфий (CIP – Green Power) и Денис Фоджия (Sky Racing Team VR46) и Лоренцо Дала Порта (Leopard Racing). В челото 18 пилоти се бяха наредили „на влакче“ и си спретнаха страхотен екшън. Лопес направи страхотна грешка при битката си за второ място и излезе от пистата като искаше да атакува лидера Йотъл. Пилотът на EG 0,0 изостана, но пресече 3-и финала. След това обаче загуби една позиция и стана 4-и.
Вторият новак Хауме Масиа бе другият, който се придвижи напред след съотборника си Рамирес и отборът на Bester Capital Dubai вкара двама пилоти в топ 5. Масия бе пред Тацуки Сузуки (SIC58 Sqaudra Corse) – 6-и. След него – 7-и, въпреки грешката си в набаото се класира Якуб Конфейл (Redox PruestelGP). Шампионът в сериите Asia Talent Cup за 2014 г. Каито Тоба (Honda Team Asia) стана 9-и, а топ 10 оформи Габриол Родриго (RBA BOE Skull Rider).